Būsto paskola – paskola būstui

Šiais nepalankios ekonominės padėties laikais prisireikia kažkokio ramsčio arba kitaip vadinamo „startup‘o“ kad pradėti kokį nors verslą ar paprasčiausiai pasistatyti sau būstą. Kai kurie žmonės, uždirbantys bent po keletą tūkstančių litų į mėnesį, gali sau leisti teirautis paskolos būstui, kadangi tuo atveju būsto paskola nebus didelė našta, kadangi skirti vos ketvirtadalį pinigų ir iškart turėti namą, kuriame bus galima gyventi, atrodo visai nebloga išeitis. Tas pats galioja kai paskolos būstui prisireikia susiremontuoti namą ar kitam tikslui. Aptarkime, kokie šios paskolos būstui privalumai ir ar apsimoka imti šią paskolą?

Būsto paskola

Būsto paskola

Pirmas dalykas, tai kaip aptarėme pirmojoje pastraipoje, tai tas, jog kur kas labiau apsimoka pasiimti paskolą iškart ir turėti sau stogą virš galvos. Ne paslaptis, jog būsto paskola yra teikiama ilgesniam laikotarpiui, kuris gali prasidėti daugmaž nuo 5 metų ir tęstis iki 25 metų ar netgi daugiau. Todėl nenuostabu, kad paskolos būstui suteikiama suma gali siekti iki pusės milijono ar gal net didesnę sumą. Ne paslaptis ir tas dalykas, jog palūkanos palyginti už paskolą yra nedidelės, kadangi kalbame apie didelę sumą pinigų, todėl ir mažesnis procentas nuo jos gali būti ganėtinai solidus atlygis bankui.

Kita vertus, daugelis tų, kurie ėmė paskolos būstui prieš keletą metų, būtent tuo laikotarpiu kai šio tipo paskolos buvo dalinamos praktiškai kaip „saldainiai“, dabar gali paliudyti, jog būsto paskola toli gražu ne geriausia išeitis, norint pagreitinti norimo objekto įsigijimą. Kyla klausimas – kame problemos? Ogi problemos tame, jog bankai remdamiesi savo sutarčių sąlygomis sąmoningai pakelia palūkanų procentus, todėl kas skolinosi paskolos būstui prieš keletą metų stebisi, kodėl reikia mokėti pavyzdžiui 800lt/mėn už paskolą, o į bendrą pasiskolintą sumą įskaitoma tik 200-300lt, visa kita praktiškai nueina banko palūkanoms. Žinoma, guodžia tas variantas, jog būsto paskola gali būti grąžinama visa, t.y. visa likusi jos suma, todėl nereikėtų vargintis grąžinant palūkanas. Tačiau kyla klausimas, ar nebūtų buvę įmanoma iškarto susirinkti reikiamą sumą pinigų ar bent jau jos pusę, kad šiuo metu nereikėtų daryti to paties ir dar mokant žvėriškas palūkanas?

Todėl rekomenduojama į šio tipo paskolas žvelgti atsargiai ir su protu. Bepigu yra statytis įmonės verslui skirtą pastatą, kai žinai, jog jis atsipirks, tačiau visai kitas reikalas aukoti skolintus bei asmeninius pinigus, bei laiką, kad tuos pinigus sutaupyti, o vėliau nešti naštą kai reikia atiduoti milžiniškas palūkanas. Žinoma, yra atvejų kai paskolos būstui atsiperka ir nėra tokios jau didelės palūkanos, bet ar galime būti garantuoti, kad mūsų dabartinė finansinė padėtis kaip dabar – išliks dar 5, o gal 10 metų ir būsto paskola ateityje netaps našta

269
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *