Greitieji kreditai

Greitieji kreditai: kodėl vis dar atsargiai į juos žiūrima?

Turbūt ne vienam teko išgirsti nuomonę, kad greitieji kreditai – pavojingi ir į juos reikėtų žiūrėti atsargiau. Kodėl taip yra? Kodėl dalis žmonių vis dar skeptiškai žiūri į bet kokio pobūdžio paskolas? Pabandykime rasti pagrindines priežastis:

greitieji kreditai

Greitieji kreditai

Tiesa yra nenuginčijama: pinigus lengviau pasiskolinti nei grąžinti. Jei tik gauna pastovias pajamas, beveik kiekvienas gali gauti paskolą. Nes kiti du kriterijai yra juokingai maži: tereikia turėti 18 metų ir būti Lietuvos piliečiu. Tad galimybės pasiimti kreditą yra realios ir jokios kliūtys nuo to nesustabdo. Pinigų grąžinimas gali būti sudėtingesnis procesas. Reikia planuoti savo pajamas ir išlaidas, nepamiršti sumokėti įmokų laiku, galų gale, reikia turėti iš ko tas įmokas sumokėti. Bet jei žmogus – atsakingas ir pareigingas, ir turi galvą ant pečių – tai ne kliūtis. Tokiu atveju ar tikrai greiti kreditai yra tokie baisūs? Jei žmogus atsako už savo veiksmus, ar bent jau galvoja apie jų pasekmes, tai jis sugebės ne tik lengva ranka greitąjį kreditą pasiimti, bet taip pat paprastai jį ir atiduoti.

Kai kurie žmonės tiesiog bijo įsipareigoti. Taip, žiūrėkime realiai: greitieji kreditai – tai įsipareigojimas, ir reikėtų pabrėžti, abipusis įsipareigojimas. Kreditą teikianti įmonė įsipareigoja paskolinti pinigus, o juos priėmęs asmuo įsipareigoja juos grąžinti. Viskas aišku, paprasta ir apribota sutarties punktais. Kyla klausimas, kodėl nenorima įsipareigoti. Gal toks žmogus ir kitose gyvenimo srityse vengia bet kokių įsipareigojimų? Negi vien dėl šios (dažnai nepagrįstos) baimės reikėtų skeptiškai vertinti kreditus?

Kai kurių žmonių finansinė situacija – puiki ar bent jau stabili. Jie dirba ir uždirba, ir jie nemato jokios būtinybės skolintis pinigų. Žiūrint iš jų pozicijos, natūralu, kad greitieji kreditai gali būti neigiamai vertinami. Iš kitos pusės, lengva neigiamai žiūrėti į kreditus, kai jie nereikalingi, bet ne visi žmonės yra tokioje palankioje situacijoje. Bet, kaip sakoma, sotus alkano neužjaučia.  O juk „alkaniesiems“ greitieji kreditai internetu gali tapti puikiu laikinu išsigelbėjimu nuo finansinių rūpesčių.

Kai kurie žmonės, turintys neigiamų patirčių praeityje, gali šias patirtis perkelti į dabartį. Jei kada nors seniai tokiam žmogui teko pasiskolinti pinigų ir jis turėjo rimtų problemų juos grąžinant, jis gali (kartais net nesąmoningai) galvoti, kad taip bus ir kitą kartą. Todėl jie nuoširdžiai galvoja ir kitus informuoja, kad greiti kreditai – pavojingi, nors niekada nesidomėjo išsamesne informacija apie juos. Jie vadovaujasi požiūriu „aš žinau, kad tai yra tiesa“, nors realiai tai tik subjektyvi ir ne visada teisinga nuomonė.

Taip pat dalis žmonių nuogąstauja, kad greitieji kreditai internetu gali lemti įklimpimą į dar didesnes skolas. Žinoma, tokia tikimybė visada yra. Bet jei kreditą pasiėmęs asmuo elgiasi protingai ir apgalvotai, to visada galima išvengti.

102
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *