Greitųjų kreditų refinansavimo subtilybės

Neabejotinai verčiausi jūsų dėmesio greitų kreditų pasiūlymai šiai dienai:

Greitieji kreditai, paskolos su užstatu, net ir ilgalaikės būsto paskolos toli gražu ne visada sėkmingai grąžinamos. Net ir geriausi specialistai kartais netenka darbo, stipriai pasikeičia ekonominė situacija ir negali greitai susirasti naujo, o gal tiesiog gimsta trynukai ir išlaidos šeimai padidėja daug daugiau, negu tikėjotės. Tad visiems, kas turi pasiėmęs vienokių ar kitokių paskolų ir patiria sunkumų jas grąžinant, tenka pamąstyti ir apie galimybę paskolą refinansuoti. Žinoma, dažniausiai dėl refinansavimo kreipiasi greituosius kreditus paėmę asmenys. O bene dažniausia priežastis kreiptis į kitą kredito bendrovę dėl paskolos perėmimo – tai įsipareigojimai bent keliems kreditoriams, kuomet tenka ne tik mokėti aukštas palūkanas ir įvairius sutarties mokesčius, bet ir spėti susigaudyti, kada ir kam laikas sumokėti įmoką. Turint daug paskolų iš skirtingų kredito bendrovių tai tikrai nėra taip paprasta. Kreditų refinansavimas praverčia ir tada, kai norite tiesiog ženkliai susimažinti turimos paskolos palūkanas – naujas kreditorius padengia senąją paskolą ir štai jūs jau skolingas kitam, už mažesnes palūkanas. Vien tai, kad ieškoti kito kreditoriaus turimos paskolos refinansavimui dažnai yra neblogas argumentas derybose dėl turimos paskolos palūkanų mažinimo. Juk kiekvienas kreditorius stengiasi išlaikyti turimus klientus.

Paskolų refinansavimą, arba perkreditavimą galima suprasti labai paprastai. Tiesiog kreditus teikianti bendrovė grąžina visas kitas jūsų paskolas ir jus liekate skolingas tik jai. Dar tai vadinama paskola, skirta padengti kitoms paskoloms. Pavyzdys galėtų būti labai paprastas – tarkime turite tris greituosius kreditus skirtingose bendrovėse. O greituosius dėl to, jog neturėjote darbo ir vartojamosios paskolos tiesiog negavote. Tačiau štai jau sėkmingai dirbate bent kelis mėnesius, tačiau savo kreditoriams dar esate skolingas, o įmokas su didelėmis palūkanomis teks mokėti bent du metus. Nieko nelaukdamas jūs susirandate naują kreditorių, kuris sutiktų jums, kaip dirbančiajam paskolinti su ženkliai mažesnėmis palūkanomis. Gavę paskolą, jūs ja padengiate ankstesnius įsipareigojimus ir tampate nebeskolingas greitųjų kreditų bendrovėms. Belieka vienas vienintelis kreditorius, kuriam tvarkingai kas mėnesį mokate paskolos įmokas su ženkliai mažesnėmis palūkanomis ir jaučiatės praktiškai išsivadavęs iš paskolų liūno. Būtent tai ir yra puikus greitųjų kreditų refinansavimo pavyzdys.

Kas gali gauti paskolos refinansavimą?

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog dėl paskolų refinansavimo gali kreiptis tik tie, kurie turi gerus darbus arba kitas stabilias pajamas, gali pasigirti gera kredito istorija arba pasiūlyti naujam kreditoriui gerą užstatą. Tačiau taip toli gražu. Juk jeigu jau gavote greitųjų kreditų, kuriuos dabar norite refinansuoti, reiškia kažkas jums juos suteikia. Kad ir koks būtų to pagrindas, jo turėtų pakakti ir būsimam jūsų greitųjų kreditų refinansuotojui.

Tad jeigu neseniai išgirdote apie galimybę „parduoti“ savo turimas paskolas kitai kredito įstaigai, būtinai tuo susidomėkite. Apie tai, ar jūsų turimos pajamos, įsipareigojimai, turtas yra pakankami gauti paskolų refinansavimą, tegu sprendžia potencialūs kreditoriai. O sprendžia jie dažniausiai teigiamai – konkurencija kreditavimo rinkoje tikrai didelė, tad kiekvienas klientas, nors ir šiek tiek rizikingas, yra patrauklus daugeliui kreditus teikiančioje įstaigoje. Tad pirmas žingsnis pagalvojus apie galimą turimų kreditų refinansavimą yra tiesiog bandyti, teikti paraiškas ir laukti atsakymo.

Taigi, iš esmės paskolos, ar net kelių turimų paskolų refinansavimą gali tikėtis gauti bet kas. Žinoma, geras darbas ir stabilus atlyginimas bus didžiulis pliusas, leisiantis potencialiam kreditoriui kur kas greičiau pateikti teigiamą atsakymą į jūsų užklausą. Refinansavimą palengvina ir pagreitina kokio nors užstato pasiūlymas – dažniausiai tai būna arba nekilnojamojo turto objektas, nors ir seniai pamirštas sodo sklypelis, arba automobilis. Žinoma, viskas priklauso nuo jūsų turimų įsipareigojimų dydžio bei konkretaus kreditoriaus veiklos politikos – vieni vertina ir rizikingesnius klientus, tuo tarpu kiti pasikliauja tik labai patikimais.

Pagrindinis greitųjų kreditų refinansavimo privalumas yra tas, jog tai dažnai padeda iš paskolų liūno išbristi gerokai į juos įklimpusiems. Net kelios turimos paskolos, pradelstos įmokos, keli pokalbiai su anstoliais ir net pavyzdžiui automobilio areštas dar nėra kliūtys gauti naują paskolą visų kitų paskolų padengimui. Tad net ir atrodytų tokie tikrai giliai įklimpę asmenys, nė iš tolo neprimenantys patikimų skolininkų, vis dar gauna naujas paskolas padengti senosioms. Tai tik dar kartą įrodo, jog dėl greitųjų kreditų refinansavimo gali kreiptis praktiškai bet kas, tereikia atrasti kompaniją, kuri jumis pasitikės.

Kur kreiptis dėl greitojo kredito refinansavimo?

Taigi, jeigu jau patikėjote, kad dėl paskolų perkreditavimo gali kreiptis praktiškai bet kas, belieka tik nuspręsti, kur kreipsitės. Pasirinkimo spektras paskolų rinkoje gana platus, kreditavimo ir kreditų refinansavimo paslaugas Lietuvoje siūlo kelios dešimtis didesnių ir mažesnių įmonių, tad pasirinkti tikrai nėra labai lengva. Tad šioks toks išankstinis supratimas, kokio atsakymo galite tikėtis, jums padės sutaupyti laiko ir netgi pinigų, pavyzdžiui kas kartą mokant vis naujam potencialiam kreditoriui už jūsų kredito istorijos tikrinimą. Nors tai tekainuoja kelis eurus, tačiau per dešimt ar dvidešimt įmonių gali susidaryti visai nemenka suma. Taigi, pabandome apžvelgti, ko galima tikėtis iš potencialių greitųjų kreditų refinansuotojų ir kas jais gali tapti.

Natūralų, jog pirmiausiai dėmesys krypsta į kitas greitųjų kreditų bendroves. Jeigu gavote kreditą iš vieno greitųjų paskolų teikėjo, tikėtina, jog gausite ir iš kito. Ir tai tikrai tiesa – greituosius kreditus teikiančios įmonės paprastai taiko žemiausius reikalavimus savo skolininkams. Tai reiškia, jog galite neturėti pastovių pajamų šaltinio, jūsų pajamos gali būti nedidelės, galite turėti nemažai kitų įsipareigojimų ir vis dar bus didelė tikimybė, jog paskolų refinansavimą vis tiek gausite. Tad jeigu jūsų tikslas tiesiog apjungti turimas kelias skirtingas paskolas į vieną, kreiptis į greitųjų kreditų įmonę yra lengviausias ir paprasčiausias būdas. Tačiau jos turi ir vieną ženklų minusą – dideles palūkanas ir kitus su paskolą susijusius mokesčius. Tad jei greitųjų kreditų bendrovė jums ir suteiks paskolą kitiems įsipareigojimams padengti, greičiausiai gausite tik tai patogumą, atsirandantį tiesiog dėl paskolų skaičiaus sumažėjimo. Tikėtis ženkliau mažesnių palūkanų iš greitųjų kreditų bendrovių yra kiek naivoka.

O štai jeigu pagrindinis jūsų tikslas yra susimažinti turimų paskolų palūkanas ir dėl to ieškote kas refinansuotų jūsų kreditus, reikėtų elgtis kiek kitaip. Tokiu atveju bene geriausia išeitis – tarpusavio skolinimo platforma. Tokios Lietuvoje veikia bent kelios, kuriose vieni žmonės, turintys daugiau pinigų ir norintys juos investuoti, skolina pinigus kitiems – tame tarpe ir refinansuojant kitus turimus finansinius įsipareigojimus. Nors tarpusavio skolinimo platformos ir reitinguoja potencialų skolininką ir pagal tai nustatoma bendra būsimos paskolos palūkanų norma, net ir esant blogai kredito istorijai čia galima tikėtis ženkliai mažesnių palūkanų nei siūlo greitųjų kreditų bendrovės, dažniausiai apie dvidešimt metinių procentų.

Jeigu turite gana stiprų finansinį užnugarį, tai yra gerą darbą su stabiliu, bent vidutiniu atlyginimu, apynaujį automobilį, kurį galėtumėte pasiūlyti kaip užstatą potencialiam kreditoriui ar netgi kokio nors nekilnojamojo turto, kurį vėlgi galėtume įkeisti, dėl paskolų refinansavimo galite drąsiai kreiptis ir į specializuotus paskolų bankus arba net didžiuosius komercinius bankus bei kredito unijas. Tai – didelės įstaigos, valdančios didelį kapitalą ir galinčios pasiūlyti tikrai žemas vartojamųjų paskolų palūkanas. Tačiau jos tikisi patikimo, mokaus kliento, tad su bedarbiais ar stipriai prasiskolinusiais retai teprasideda. Bet jei jaučiatės patikimas ir mokus klientas, galite drąsiai kreiptis į šias minėtas įstaigas ir tikėtis dar žemesnių paskolos palūkanų nei galėtų pasiūlyti tarpusavio skolinimo platformos.

Kaip išsirinkti kreditorių refinansavimui?

Pradinė atranką, kurią turėtume padaryti rinkdamiesi potencialų kreditorių savo turimų paskolų refinansavimui, pateikta kiek aukščiau. Jeigu neturi stipraus finansinio pagrindo, tai yra gero ir laiku mokamo atlyginimo, automobilio ar nekilnojamojo turto užstatui, geriausia kreiptis į greitųjų kreditų bendrovę. Žemesnių palūkanų galite tikėtis skolindamiesi per tarpusavio skolinimo platformas, na o geriausias sąlygas gali pasiūlyti didieji bankai, kredito unijos bei specializuoti paskolų bankai. Tačiau jie ieško mokių ir patikimų klientų, su kuriais bėdų nebūtų. Tad jeigu jau esate apsisprendęs, kuriai maždaug grupei save priskiriate, belieka išsirinkti konkrečią bendrovę. Į ką atsižvelgti šioje situacija? Pabandykime apžvelgti esminius dalykus.

Žinoma, jums aktualiausia – žemiausios palūkanos. Tokiu atveju reikia pateikti paraiškas bent kelioms skirtingoms įmonėms ir laukti jų atsakymų. Turint bent kelis pasiūlymus, jau galima tiesiogiai skambinti vienam ar kitam vadybininkui ir bandyti derėtis dėl dar žemesnių palūkanų ar kitų geresnių sąlygų. Turimi bent keli paskolų refinansavimo pasiūlymai būtent jums labai dažnai padeda ženkliai nusiderėti, tad bet kokiu atveju verta kreiptis bent į kelias bendroves.

Labai svarbu ir tiksliai viską pasiskaičiuoti. Dažniausiai aiškiausiai būna pateikiamos paskolų palūkanos, tačiau vien tik jų dydžiu renkantis kreditorių pasikliauti nereikėtų. Be palūkanų, dauguma, o greičiausiai ir visos paskolas teikiančios bendrovės turi įvairių papildomų mokesčių – tai sutarties sudarymo mokestis, mėnesiniai mokesčiai sutarties aptarnavimo mokesčiai, dažnai tenka susimokėti ir už jūsų kredito istorijos patikrinimą. Dažnai tenka kokias nors baudas arba tiesiog visas priskaičiuotas palūkanas susimokėti ir buvusiems savo kreditoriams už išankstinį paskolos grąžinimą – taip, kaip būna nurodyta sutartyje. Šitą punktą dalis norinčių gauti refinansavimą savo paskoloms pamiršta – atrodo, jog jei buvusiam kreditoriui paskolą grąžinate anksčiau, tai ir palūkanų bendra suma sumažėja. Tačiau sutartyse dažnu atveju taip toli gražu nėra. Tad reikia visus papildomus mokesčius kruopščiai įvertinti, kad pasirinktas pigiausias paskolos refinansuotojas netikėtai netaptų realiai brangiausių.

Be abejo, ieškant naujo kreditoriaus senoms paskoloms padengti reikia rinktis patikimą variantą. Šioje vietoje pasiteisina žinomų vardų pasirinkimas, ilga bendrovės istorija, teigiami atsiliepimai iš kitų klientų bei geras Lietuvos banko vertinimas. Dabar, kai paskolas teikiančių bendrovių tikra gausybė, jų vis atsiranda naujų bei bankrutuoja senos, pasirinkti patikimą tikrai svarbu. Juk nenorite, jog po mėnesio jūsų kreditorius bankrutuotų ir jums tektų dalyvauti bankroto procedūrose, bendrauti su anstoliais ir vėl ieškoti naujo kreditoriaus. Tad į naujokus rinkoje, dažnai siūlančius mažesnes nei konkurentai palūkanas, reikėtų žvelgti su didesniu atidumu. Ramybė ir patikimumas šiek tiek kainuoja, o pasirinkę patikimą partnerį refinansuojant jūsų paskolą tikrai nesigailėsite.

1766
Ačiū!
Klaida!

Domina kreditai internetu šiandien? Lyginkite kreditorių pasiūlymus ir rinkitės priimtiniausią.

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *