Opaligė – signalas apie alinamą organizmą

Neabejotinai verčiausi jūsų dėmesio greitų kreditų pasiūlymai šiai dienai:

Yra daugybė ligų, kuriomis sergamumas šiandien ypač padidėjęs. Tai įvairiausios alergijos, kurioms didelę įtaką daro cheminių medžiagų pagausėjimas aplinkoje, onkologinės ligos, kurios taip pat priklauso nuo užterštos aplinkos ir streso. Prie tokių ligų priskiriama ir skrandzio opa, apie kurią šiandien plačiau pakalbėsime.

Opaligės specifika

Skrandzio opaTrumpai apibūdinant opaligę, reikėtų paminėti, kad tai yra lėtinis susirgimas, kuris dažnai pasikartodamas sukelia dvylikapirštės žarnos ir skrandžio žaizdos atsiradimą – opą. Ši liga pirmą kartą aprašyta dar antrajame šimtmetyje po Kristaus, mokslininko Galeno, kuris tiesiog savo tyrimuose skyrė nemažai dėmesio skrandžio žaizdų atsiradimui ir gydymui. Šiandien opalige serga apie 10 procentų pasaulio žmonių, dažniau – Europoje ir vakarietiškame pasaulyje. Teigiama, kad vienas svarbiausių ligos sukėlėjų yra tam tikra bakterija, vadinama Helicobakterija, kuri ypač lengvai gali patekti į žmogaus organizmą su maistu. Tokią bakteriją turi daugelis žmonių, tačiau ar išsivystys opeligė priklauso nuo daugybės aspektų, pvyzdžiui, netaisyklinga mityba, žalingi įpročiai, tokia kaip rūkymas ir alkoholio vartojimas, stiprių medikamentų nuolatinis vartojimas ir, žinoma, stresas, kuris šiandien yra daugelio ligų sukėlėjas ir palydovas. Patiriami įvairūs neurologiniai veiksniai labai lemia mūsų mitybą, natūralius organzmo procesus, tokius kaip rūgštinės terpės palaikymą, skrandžio rūgščių gamybos pusiausvyrą, hormoninę sistemą, todėl nenuostabu, kad skrandyje žaizdos gali formuotis nuolat patiriant įtampą. Atsiradus skrandžio opai, jaučiamas itin stiprus, deginantis skausmas, atsiranda pykinimas, itin stiprus rėmuo. Skausmas ypač stiprus, kada skrandis tuščias ir jaučiamas alkis. Būtent todėl ligos simptomai ypač vargina naktį, kada ligonis pažadinamas nepakeliamo skausmo. Jeigu skauda pastoviai, galima manyti, kad žmogui išsivystęs dvylikapirštės žarnos opos susirgimas, tuo tarpu, jei skausmas nepastovus ir jo pobūdis pasikeičia pavalgius, greičiausiai žaizdos atsirado ne žarnoje, o skrandyje. Pajutus anksčiau minėtus požymius, ligonis turėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Northway medicinos centro specialistai nedelsiant paskiria gastroduodenoskopiją, kuros metu išsiaiškinama ne tik ligos diagnozė, bet ir stadija. Dažnai tuo pačiu metu paimama ir skrandžio gleivinės biopsija, siekiant ištirti vėžio riziką. Paprastai skrandžio opa gydoma įvairiais medikamentais, tokiais kaip skrandžio rūgštingumą reguliuojantys vaistai, rūgštingumą slopinantys preparatai, kuriuos vartojant sumažinamas rūgščių intensyvumas ir šios nedegina atviros žaizdos. Labai dažnais atvejais skiriami kompleksiški medikamentai ir antibiotikai. Praėjus gydymo laikui, pacientas turi įsidėmėti, kad profilaktika jautresniam skrandžiui turės būt vykdoma nuolat. Žmogus turės stengtis atidžiai kontroliuoti savo mitybą, vengti sunkiai virškinamo, kepto maisto, aštrių ir sūrių produktų, keisti požiūrį į įvairias stresines situacijas, stengtis daugiau laiko praleisti ne ant sofos o gryname ore. Taip pat gydytojai patars visada po ranka turėti ne cheminius vaistus, o senolių patirtimi patikrintus žolinius preparatus: pykinimui mažinti-pipirmėtės lapai, skausmui mažinti – melisos lapai, ramunėlių žiedai, kmynų ir pankolių vaisiai- nuo skrandžio suerzinimo.

Gintarės diagnozė

Gintarė J. – banke dirbanti žmogiškųjų išteklių specialistė, jau ne vienerius metus neturinti atostogų ir dirbanti po 12 valandų per dieną. Įtemptas gyvenimo ritmas, mažai laiko sau priverčia pamiršti tokius ritualus kaip sveika mityba, normalūs pietūs ar poilsis. Vieną dieną moteris pradėju justi stiprų skausmą skrandžio srityje, pykinimą. Išalkus atrodydavo, kad skrandis pats save „suris“, tačiau praryti kąsnio moteris taip pat neišstengdavo. Galiausiai prasidėjo pykinima ir vėmimas su kraujo priemaišomis. Gintarė nedelsiant kreipės į Northway specialistus, kur jai buvo diagnozuota skrandžio opa ir paskirtas intensyvus gydymas. Gintarė į diagnozę pažvelgė ypač rimtai. Jos kitas žingsnis buvo maisto netoleravimo testas, sutvarkyta mityba ir pakeistas darbo pobūdis. „Visų pinigų neuždirbsi ir visų pasaulio gaisrų neužgesinsi, jei pats būsi lengvai palaužiamas. Turime ypač rūpintis savo sveikata“- pasakoja jau pasveikusi merg

1684
Ačiū!
Klaida!

Domina kreditai internetu šiandien? Lyginkite kreditorių pasiūlymus ir rinkitės priimtiniausią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *