Tėvystė ir finansai

Neabejotinai verčiausi jūsų dėmesio greitų kreditų pasiūlymai šiai dienai:

Sakoma, kad vaikams niekada nesame pasiruošę, tačiau, kai jie užgriūva netikėtai, tada ir būna tinkamiausias metas. Vieni būna užsitikrinę kažkokį piniginį kraitį, kitiems, kam tai nutinka netikėtai, ir simbolinė paskola praverčia įrenginėjant kūdikio kambarį ar ruošiantis kitiems tėvystės ir motinystėms reikalams. Kaip vertėtų planuoti savo finansus, artinantis kūdikio gimimui?

Užsitikrinti motinystės arba tėvystės pašalpą

Visų pirma, paskola neturėtų būti pirmas planas, norint užtikrinti finansavimą. Visiems žmonėms, ypač moterims, vertėtų dirbti legaliai, mokant mokesčius valstybei, neimant nieko „į vokelius“. Kodėl? Nes visi pinigai, kuriuos deklaruojate, vėliau jums gali virsti motinystės išmoka. Lietuva turi labai ilgas motinystės atostogas ir gana dėkingą pinigų mokėjimo tvarką. Išmokos gali būti teikiamos netgi du metus, to pavydi daug Vakarų valstybių. Tad pirmas darbas prieš ruošiantis tapti tėveliais ir mamystėmis – pajamų deklaravimai, mokesčių mokėjimai ir darbo stažo ruošimas.

Būtinos kūdikio prekės iš anksto

PaskolaVisgi, bus tos išmokos ar nebus, planuotis finansu reikia ir skaičiuojant, kaip pasikeis jūsų išlaidos, turint vaikelį. Veikiausiai kai kurių pinigus ryjančių dalykų atsisakysite tiesiog savaime, nes pasikeis jūsų laiko leidimo būdas. Tačiau vietoje tų išlaidų turėsite kitas. Pavyzdžiui, nebeeisite tiek į barus, koncertus, keliausite mažiau, pradžioje ir sporto, ekstremalių pinigų bei išlaidų šiems dalykams bus nedaug. Tačiau vėliau visgi atsiras kitos išlaidos vietoje šių. O pradžiai, dar tik ruošiantis priimti naują šio pasaulio gyventoją, jums reikės šiek tiek praleisti. Galima turėti omenyje apie 1000 eurų pradžiai. O gal mažiau, jeigu svarbu funkcija, bet nesvarbu estetika ar daikto naujumas. Reikės vaikiškos lovelės, vežimėlio, pradžiai šiek tiek drabužėlių, tokių dalykų kaip pientraukio, buteliukų, barškučių, migdukų. Visi šie dalykai jums bus reikalingi, norint pradžioje turėti bazinį pasirengimą. Tiek galima pasitaupyti. Jeigu vienišai dirbančiai mamai šie reikalai užgriuvo netikėtai, gal gali padėti ir paskola, bet jau verčiau tuomet suktis iš pradžių su labai pigiais ar padovanotais daiktais, o ne iškart prasiskolinti.

Neplanuotos išlaidos: ligos, komplikacijos

Kur kas labiau suprantama paskola yra tokia, kuri iš tiesų atsiranda visiškai be jokio išankstinio plano. Galbūt gimus vaikui bus ligų, komplikacijų. Nors daug ką kompensuoja ligonių kasos, bet kai kuriems dalykams reikia turėti ir iš savo kišenės. Galiausiai, gal teks kreiptis ir į privačius medikus, jeigu itin svarbių procedūrų nenorėsite patikėti valstybiniams. Išlaidų medicinos srityje gali būti. Tokiais atvejais, stengsitės daryti viską, kad tik vaikelis gautų viską, ko jam reikia nuo pirmų dienų. Ypač norėsite užtikrinti jam gerą sveikatą, reikiamą medicinos pagalbą. Rūpintis reikės ir naujos mamos sveikata, nes po gimdymo būna visko. Blogiausiu atveju, galima užstatyti automobilį ir iš ten gauti reikalingą paskolą.

Paskola namų remontui dėl vaiko

Kitas aspektas, kada gali prireikti paskolos – tai paskola namų remontui. Jos gali prireikti, jeigu neatsisakote minties įrengti vaiko kambarį, o pinigų neturite. Visgi rekomenduojama šį planą bent šiek tiek atidėti, ir jeigu skolinatės, tai jau geriau paskolą imti tada, kai vaikas gimęs, kai viskas aišku ir gerai. Jeigu per anksti iš karto prisiskolinsite nebūtiniems dalykams, vėliau negalėsite gauti paskolos, jeigu jos prireiktų dėl kažkokių labai rimtų problemų. Iš tiesų, visada reikia įvertinti tą paskolos trūkumą – kad kartą pasiskolinę jau turite savo istorijoje įrašą dėl paskolos, ir dar vienos taip lengvai negausite, kol negrąžinta pirmoji.

Svarbu jausti savo padėtį ir ja džiaugtis

Dar vienas dalykas, kuris rekomenduojamas planuojant finansus ir vaiko gimimą bei auginimą – tai mokėjimas džiaugtis savo padėtimi ir priimti ją tokią, kokia yra. Viena vertus, jūs tikrai stengsitės dėl vaiko, sieksite ir finansinio stabilumo, ir visokių kitokių gerų dalykų. Tačiau galiausiai jūs niekada neturėtumėte tik dairytis, pas ką kas geriau atrodo. Ypatingai socialiniai tinklai sukelia nuolat tokį įspūdį, kad aplink visi gyvena labai gerai, turi daug pinigų, tik keliauja, atrodo nuostabiai ir džiaugiasi gyvenimu. Tad džiaukitės savo padėtimi ir vertinkite tai, ką jau turite, nes tai irgi yra labai gerai, juk galėtumėte to neturėti.

1825
Ačiū!
Klaida!

Domina kreditas internetu šiandien? Lyginkite kreditorių pasiūlymus ir rinkitės priimtiniausią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *